Kuvaus
Nopeavaikutteinen desinfiointisuihke käsille ja pinnoille
Soledo Desinfioiva suihke on käyttövalmis, etanolipohjainen desinfiointiaine käsien sekä kodin ja työympäristön pintojen desinfiointiin. Tuotteen etanolipitoisuus on yli 70 painoprosenttia. Se vaikuttaa nopeasti ja tehoaa bakteereihin, viruksiin ja sieniin.
Hajusteeton tuote kuivuu nopeasti eikä jätä pinnoille tahmaisuutta tai kalvoa. Se sisältää ihoa hoitavaa ja kosteuttavaa glyserolia, joka auttaa ehkäisemään käsien kuivumista. Tuote ei sisällä sakeuttamisaineita, klooria tai valkaisuaineita. pH 8,3
Tuote on valmistettu Suomessa ja sillä on Avainlippu-merkki.
KÄYTTÖKOHTEET JA PINTAMATERIAALIT
Tuote soveltuu käsien ja erilaisten kosketuspintojen desinfiointiin. Sitä voidaan käyttää alkoholia kestävillä pinnoilla, kuten:
- kosketusnäytöissä, tietokoneissa ja puhelimissa
- ostoskärryjen ja -korien kahvoissa
- kodin, toimistojen ja työpisteiden pinnoilla
- saniteettitiloissa
- ovenkahvoissa, kaiteissa ja hanoissa
- työmaakoneiden, ajoneuvojen ja työmaakoppien sisäpinnoilla
- työkaluissa
- lasten leluissa ja tarvikkeissa.
Varmista ennen käyttöä, että käsiteltävä materiaali kestää alkoholia. Tee tarvittaessa koe huomaamattomaan kohtaan.
KOOSTUMUS
Denaturoitu etanoli 74,5 %, vesi, Kvaternaarinen ammoniumkloridi, bentsyyli C12-C14 alkyylidimetyyli, Glyseroli
VARASTOINTI
Suojaa lämmöltä, kuumilta pinnoilta, kipinöiltä, avotulelta ja muilta sytytyslähteiltä. Tupakointi kielletty.
Säilytä tiiviisti suljettuna ja pystyasennossa.













Risto Tuomi (varmistettu kirjoittaja) –
Hyvä tuote puhdas ei tuoksu, raikas tykkään ,en ole kyllä maistanut , mutta haistanut
Risto Tuomi (varmistettu kirjoittaja) –
hyvää on kaikki ok Kiitos