Laastijäämien poistaja, GREEN

Toimitus 1-4 päivää

Hintaluokka: 18,84 € - 78,27 €

sis. ALVhintaan lisätään mahdolliset toimituskulut

HUOM! Yritysasiakas, voit kysyä suurempia määriä::[email protected]

Puhtaat laattapinnat saumauksen jälkeen

Soledo Laastijäämien poistaja GREEN on tehokas erikoispuhdistusaine saumaustyön jälkeiseen laattapintojen käyttöönottopesuun. Se poistaa laastijäämiä ja kalkkihärmettä sekä kirkastaa laattapinnat.

Riittoisa tiiviste laimennetaan puhdistustarpeen mukaan. Yhdestä litrasta valmistuu 4–11 litraa käyttöliuosta.

pH alle 1.

Käyttöönottopesun jälkeen suosittelemme suojaamaan laattapinnat ja saumat Soledo Kivisuojalla tai Soledo Sauma- ja laattasuojalla.

Katso:

Käyttöturvatiedote (PDF) suomi

Käyttöturvatiedote (PDF) ruotsi

Tuotekortti (PDF)

Kuvaus

Soledo Laastijäämien poistaja Green on tehokas, vesiliukoinen erikoispuhdistusaine laattapintojen käyttöönottopesuun.

Se poistaa rakennusaikaista likaa, saumalaastijäämiä ja -tahroja sekä kalkkihärmettä. Pesu viimeistelee laattapinnat puhtaiksi ja kirkkaiksi.

Tuotetta käytetään saumaustyön jälkeen, kun saumat ovat kuivuneet. Soledo Laastijäämien poistaja Green on erittäin hapan puhdistusaine, jonka pH on alle 1.

KÄYTTÖKOHTEET JA PINTAMATERIAALIT

Tuote soveltuu kuivapuristelaatoille, graniitille, karheille luonnonkiville, terrakotalle, klinkkerille, kaakelille ja tiilelle.

Huom.! Tuote ei sovellu kalkkipitoisille materiaaleille, kuten marmorille, kalkkikivelle tai mosaiikkibetonille. Älä käytä tuotetta myöskään kiiltäville luonnonkivilaatoille.

Puhdistustyön jälkeen pinta voidaan suojakäsitellä pintamateriaalin mukaan:

 

VARASTOINTI

Säilytä tiiviisti suljettuna alkuperäispakkauksessa.
Säilyy vähintään 2 vuotta.

Käyttöohjeet

Ennen pesua

Varmista ennen käyttöä, että saumat ovat kuivuneet kunnolla sauma-ainevalmistajan ohjeen mukaisesti.
Suojaa tarvittaessa muut pinnat pesun ajaksi roiskeilta.
Vältä aineen joutumista anodisoidulle eli eloksoidulle alumiinipinnalle tai kromatulle pinnalle.
Tee ensin koealue tuotteen soveltuvuuden varmistamiseksi.

Pesuliuoksen valmistaminen

Valmista käyttöliuos sekoittamalla 1 osa puhdistusainetta 3–10 osaan vettä puhdistustarpeen mukaan. Yhdestä litrasta puhdistusainetta valmistuu 4–11 litraa käyttöliuosta.

Puhdistaminen

  1. Kastele sementtipohjaiset saumat ja puhdistettava alusta vedellä.2.
  2. Levitä laimennettu pesuaine pinnalle.
  3. Anna aineen vaikuttaa muutaman minuutin ajan.
  4. Pese pinta harjalla, lattianhoitokoneella tai siivousliinalla.
  5. Poista likavesi.
  6. Huuhtele kaikki aineen kanssa kosketuksiin joutuneet pinnat huolellisesti runsaalla vedellä.
  7. Toista käsittely tarvittaessa väkevämmällä pesuliuoksella.

Pakkauskoot

1 L ja 5 L

Sertifikaatit

Avainlippu

 

Huoneseloste

 

MATERIAALIN PINTAKÄSITTELY

5005 Soledo GREEN Laastijäämien poistaja

Nimetön
Vahvistettu ostajaVahvistettu ostaja
5/5

Nopeasti reagointiin.

1 viikko sitten
Kai J.
Vahvistettu ostajaVahvistettu ostaja
5/5

Hyvä palvelu 👍

4 viikkoa sitten
Nimetön
Vahvistettu ostajaVahvistettu ostaja
5/5

Erittäin nopea toimitus

1 kuukausi sitten